Curriculum vitae Gérald Rensink



Dovnload 22.62 Kb.
Datum17.08.2016
Grootte22.62 Kb.

Curriculum vitae Gérald Rensink




Persoonlijke gegevens:
Naam: Rensink

Voornamen: Geert Henric

Roepnaam: Gérald

Adres: Oude Molstraat 5a

2513 BA Den Haag
Telefoon: 070 – 346 40 86

Fax: 070 – 346 42 08

Mobiel: 06 – 2001 8301

Nationaliteit: Nederlands

Geboorteplaats en –datum: Wageningen, 23 november 1968
Burgerlijke staat: samenwonend

Studie:
1989 – 1994

Hogeschool Midden Nederland in Utrecht, diploma: juni 1994.

Afstudeerrichting Internationale Studies, hoofdvakken: geschiedenis en Duits.

Stages:


  • 1 september – 1 december 1994, dagblad Trouw, parlements- en sportredactie.

  • 7 februari – 8 mei 1993, politieke partij Obcanske Hnuti, in Praag, Tsjechië.

  • 15 oktober – 21 december 1991, de Atlantische Commissie, in Den Haag.



Werkervaring:
1 januari 2008 – heden, begint voor zichzelf en start Rensink Communicatie, voor interimmanagement, mediastrategie en communicatieadvies.
Interim functies:

  • Provincie Noord-Holland, teamhoofd Media, aansturen redactie internet, intranet, in- en externe bladen, 15 personen, 30 uur per week, 2 januari 2012 – 30 juni 2012;

  • Rijksgebouwendienst (Rgd), interimfunctie hoofd communicatie/kwartiermaker (16,5 fte-20 personen), 32 uur per week, 9 maart 2010 – 31 december 2010; (hiertoe behoorde het ontwikkelen van een herpositioneringplan voor de Dienst en de implementatie daarvan. Tevens een andere werkwijze (integraal denken en handelen) introduceren, samenhang creëren tussen de werkvelden en herschikken van (kern)-taken op de afdeling communicatie. Bovendien nauw betrokken bij politieke- en bestuurlijke processen richting Tweede Kamer);

  • Rijksgebouwendienst (Rgd), interimfunctie plaatsvervangend hoofd communicatie (16,5 fte-20 personen), 32 uur per week, 1 december 2008 – 8 maart 2010;

  • Rijksgebouwendienst (Rgd), interimfunctie senior communicatieadviseur/woordvoerder voor directieraad, 32 uur per week, 8 september 2008 – 30 november 2008;

  • Nederlandse Mededingingsautoriteit (NMa), interimfunctie woordvoerder/communicatie

adviseur voor Raad van Bestuur, 32 uur per week, 17 maart – 15 augustus 2008;
Losse interim opdrachten:

  • Presentator/adviseur persbijeenkomst over kindermishandeling van de Kinderombudsman. In samenwerking met Bernard van Leer Foundation en In’tent communicatie deze bijeenkomst voorbereiden, coördineren, adviseren over het programma en over benadering politieke partijen, 9 – 30 november 2011;

  • Woordvoerder voor het Nederlandse Rode Kruis bij de actie ‘Nederland helpt Japan’, 1 april – 15 april 2011;

  • Woordvoerder/adviseur Albert Verlinde Produkties B.V., incidenteel, 21 maart 2011 – heden;

  • Adviseur Albert Verlinde Entertainment, incidenteel, 21 maart 2011 – heden;

  • Docent bij SRM Marketing- & Communicatieopleidingen, 4 februari 2011 – heden; doceren woordvoering bij Overheidscommunicatie C en maken examenopgaven Overheidscommunicatie C;

  • Eurotransplant, een plan van aanpak schrijven voor de ontwikkeling van een

communicatiestrategie en voor de positionering en het opzetten van de

communicatieafdeling, april – juli 2009;



  • LinkiT, een ICT-bedrijf, Gerrit Zalm geïnterviewd en artikel geschreven voor hun

jubileummagazine, juli 2008;

  • Uitgeverij Boom, persplan maken en contacten leggen met televisie- en radioprogramma’s

en met journalisten van kranten en tijdschriften voor een boek (De 9 universele criteria van

toptalent) van Ralf Knegtmans, partner van headhuntbureau De Vroedt & Thierry B.V., mei –

juni 2008;


  • USG Capacity, presentatie voor alle communicatieconsultants van USG Capacity

op een landelijke Business Unit dag over woordvoering en communicatie, 29 mei 2008;

  • FD Mediagroep, plan van aanpak maken voor de directie over de mogelijkheden van

corporate communicatie voor de organisatie, 20 uur per maand, februari – april 2008;

  • Lenthe Publishers, advisering, bemiddeling en lobbyen in relatie tot het Civil Society

Congres, incidenteel, februari – juni 2008.
1 september 2005 – 31 december 2007, hoofd corporate communicatie Novamedia. (Hiertoe behoren de Nationale Postcode Loterij, de BankGiro Loterij, de Sponsor Bingo Loterij, Ecolot, Svenska PostkodLotteriet, the UK Postcode Lottery).

Deze functie houdt onder andere in:



  • Verantwoordelijk voor de dagelijkse in- en externe communicatie in de breedste zin van het woord voor Novamedia, dus ook voor de communicatieafdelingen in Zweden en Schotland en de drie Nederlandse Goede Doelen Loterijen;

  • Reorganiseren, herpositioneren en aansturen van de afdeling communicatie van de drie Nederlandse Goede Doelen Loterijen (8 fte);

  • Strategisch en tactisch adviseren van zowel de directie als het directieteam van Novamedia alsmede de directie als het managementteam Nederland hoe in- en externe communicatie kan worden ingezet om draagvlak voor beleid te vergroten;

  • Eindverantwoordelijk voor het mediabeleid rondom een bijeenkomst van Bill Clinton in Paleis Soestdijk inclusief het realiseren van een live televisie-uitzending bij de NOS;

  • Dagelijkse woordvoering voor de directeur Novamedia en voorzitter/directeur Holding Nationale Goede Doelen Loterijen N.V.;

  • Onderhouden van de contacten met politieke partijen in Den Haag.

1 januari 1999 – 31 augustus 2005, persvoorlichter VVD Tweede Kamerfractie.

27 mei 2003 – 31 augustus 2005, woordvoerder voorzitter VVD Tweede Kamerfractie.

Deze functie hield onder andere in:



  • optreden als woordvoerder van de fractievoorzitter;

  • gevraagd en ongevraagd advies geven aan de fractievoorzitter en Kamerleden over publiciteit en optredens in de media en met hen sparren over hun mediaboodschappen en mediastrategie;

  • gevraagd en ongevraagd adviseren ten aanzien van de communicatieve aspecten van de politieke issues;

  • signaleren van en adviseren over relevante ontwikkelingen (politiek en vakgebied);

  • gesprekspartner reclamebureau inzake onderzoek, merk, imago, stijl en (audiovisuele) middelen;

  • deel van het campagnemanagement voor de diverse verkiezingscampagnes (uiteenlopend van het uitstippelen van de mediastrategie tot de productie van campagnemiddelen tot debatvoorbereiding).

12 augustus 1998 – 31 december 1998 (ad interim), persvoorlichter/projectcoördinator communicatie VARA.

Deze functie hield onder andere in:


  • organisatie en creëren van media-aandacht voor alle radio- en televisieprogramma’s passend bij de corporate communicatie van de VARA.

1 juni 1997 – 1 juni 1998, redacteur/communicatieadviseur Rooderkerk Communicatie bv.

Deze functie hield onder andere in:


  • redacteur voor de verschillende tijdschriften van de diverse klanten.

29 juli 1996 – 31 mei 1997, bureauredacteur/verslaggever John de Mol Produkties bv bij de afdeling televisie-infotainment.

Deze functie hield onder andere in:


  • voor het op werkdagen uitgezonden live-programma Sportcafé op Sport 7 (later Sportnieuwscafé op RTL-5) verslaggever voor het nieuwsblok;

  • voorbereiden van interviews voor de presentatoren.

Mei 1987 – augustus 1996, freelance sportjournalist voor diverse radio-, televisie-programma’s, kranten en tijdschriften, bijdragen over allerlei sporten variërend van wekelijks tot één keer in de drie maanden, onder andere:



  • tennis- badminton- en tafeltenniscommentator televisiezender Sport 7;

  • tennis- en tafeltenniscommentator bij de abonneezender FilmNet/Supersport;

  • beeldbandredacteur bij de abonneezender FilmNet/Supersport;

  • NOS Radio Langs de Lijn, Wageningse Omroep Stichting;

  • Trouw, Telegraaf, ANP, Volkskrant, Gelderlander;

  • Golfers Magazine en GOLFjournaal, TafeltennisMagazine, BadmintonRevue, Tennispark.


Cursus:


  • 2007, professioneel leiderschap bij Schouten & Nelissen;

  • 1998, schrijven commerciële teksten (via SRM), diploma: april 1998;

  • 1995, opleiding afgerond tot beeldbandredacteur op de afdeling Sportprogramma’s Televisie van NOS RTV.


Nevenactiviteiten:


  • 27 februari 2007 – heden, secretaris dagelijks bestuur Internationaal Perscentrum Nieuwspoort, direct gekozen lid, zittingstermijn vier jaar, op 1 februari 2011 herkozen;

  • 30 januari 2010 – 25 juni 2011, lid bondsbestuur Badminton Nederland;

  • 2 – 8 augustus 1999, perschef wereldkampioenschappen tafeltennis in Eindhoven;

  • 23 april – 3 mei 1998, perschef Europese kampioenschappen tafeltennis in Eindhoven.







De database wordt beschermd door het auteursrecht ©opleid.info 2017
stuur bericht

    Hoofdpagina