Extra opgaven molariteit (= concentratie dus mol / L) 1 We lossen 40 g suiker



Dovnload 9.56 Kb.
Datum24.07.2016
Grootte9.56 Kb.
Extra opgaven molariteit (= concentratie dus mol / L)

1 We lossen 40 g suiker (C6H12O6) op in 600 ml water

a Bereken de molariteit van deze suiker oplossing

We hebben nog een 2e suikeroplossing met een molariteit van 0,32 M

We voegen nu 800 ml van de 2e suiker oplossing toe aan de 600 ml van de 1e suikeroplossing

b Bereken de molariteit van de verkregen oplossing


2 We lossen 30 g Aluminiumchloride in water. Het volume van de oplossing is dan 500 ml

a Geef de vergelijking van het oplossen van aluminiumchloride

b Bereken de molariteit van de aluminium ionen.

c Bereken de molariteit van de chloride ionen


3 We gaan uit van 400 ml 0,5 M NaCl en 300 ml 0,80 M Na2SO4. We voegen beide oplossingen bij elkaar

a Bereken de molariteit van de chloride ionen in de verkregen oplossing

b Bereken de concentratie van de sulfaat ionen in de verkregen oplossing

c Bereken de molariteit van de natrium ionen in de oplossing

1 a M(C6H12O6) = 180,2

mol g


1 180,2

? 40


? = = 0,222 mol

molariteit = = = 0,37 mol /L (2 significante cijfers)

b aantal mol = aantal liters · molariteit = 0,800 · 0,32 = 0,256

totaal aantal mol = 0,256 + 0,222 = 0,478

totaal aantal liters = 0,800 + 0,600 = 1,400

molariteit = = = 0,34 M (2 significante cijfers)


2 a AlCl3 (s)  Al3+ (aq) + 3Cl (aq)

b M(AlCl3) = 133,3 g/mol

mol g


  1. 133,3

? 30

? = = 0,225 mol AlCl3 dus ook 0,34 mol Al3+ verhouding 1 : 1

[Al3+] = = = 0,45 mol / L (2 significante cijfers)

c AlCl3 : Cl = 1 : 3

dus 3 · 0,225 = 0,675 mol Cl

[Cl] = = =1,4 mol / L (2 significante cijfers)

3 a 400 ml 0,5 M NaCl opl

aantal mol = aantal liters · molariteit = 0,4 · 0,5 = 0,2 mol NaCl

NaCl : Cl = 1 : 1

Dus ook 0,2 mol Cl ­

Aantal liters = 0,400 + 0,300 = 0,700

[Cl] = = = 0,3 M (1 significant cijfer)

b aantal mol = aantal liters · molariteit = 0,300 · 0,80 = 0,24 mol Na2SO4

Na2SO4 : SO42 1 : 1

Dus ook 0,24 mol SO42

[SO42] = = 0,34 M (2 significante cijfers)

c Na2SO4 : Na+ = 1 : 2

dus 0,24 · 2 = 0,48 mol Na+

totaal dus 0,2 + 0,48 = 0,6 mol Na+

[Na+] = = = 0,9 M (1 significant cijfer)



Extra opgaven molariteit (= concentratie dus mol / L)




De database wordt beschermd door het auteursrecht ©opleid.info 2019
stuur bericht

    Hoofdpagina